Menu

Lorem Ipsum

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

    Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji

                W tym roku również nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do obchodów tego dnia. W akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy III b, Samorząd Uczniowski oraz Pani Monika Konewka. Z okazji tego szczególnego dnia wolontariusze przygotowali plakaty pt. „Oderwij i podaruj!”, które zostały wystawione w holu. Każdy, kto wchodził do budynku, mógł oderwać fiszkę  

    z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły.

    „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego. Tego dnia na szkolnym korytarzu pojawiło się Drzewko Szczęścia, na którym można było umieścić życzenia, bądź pozdrowienia dla przyjaciół, znajomych lub nauczycieli na specjalnie przygotowanych karteczkach w kształcie jabłek. Osoby uczestniczące w akcji miały przypięte żółte uśmiechnięte buźki lub żółtą część garderoby.

    Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

     

                                                                                      Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    Słoka Katarzyna

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    12 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Młodzież przygotowała z tej okazji sympatyczny program artystyczny pt. „ Tajemniczy pokój dyrektora szkoły”, na który złożyły się piosenki, scenki pełne humoru i wiersze.

    W pięknych słowach uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za trud nauczania     

    i wychowania, życząc przy tym dużo satysfakcji z wykonywanej pracy. Dziękowano również wszystkim pracownikom szkoły.

    Na koniec rodzice przygotowali dla nauczycieli i zaproszonych gości słodki poczęstunek.

    Katarzyna Słoka

  • Wybory do samorządu szkolnego

    Wybory do samorządu szkolnego

    Wybory do samorządu uczniowskiego

    Dnia 03.10.2018r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

    Przewodniczący: Norbert Paliwoda- kl. III a

    Zastępca przewodniczącego: Wiktoria Karbownik – kl. III b

    Sekretarz: Jakub Konewka – kl. VIII b

    Skarbnik: Amelia Dajer – kl. III b

    Członkowie sekcji:

    Sekcja porządkowa

    1. Mateusz Arab – kl. VII b                          

    2. Przemysław Strzelecki – KL. VIII b                               

    3. Alicja Burbeluk – kl. III a                                                                                              

    Sekcja dekoracyjna

    1. Marta Kamoda- kl. III a

    2. Wojciech Juszyński- kl. III a

    3. Marta Śliwińska- kl. VIII b

    4. Weronika Brzózka- kl. III b

    5. Marta Dyk – kl. III b

    6. Natalia Kałuża – kl. III a  

    Sekcja kulturalna

    1. Wiktoria Kosada – kl. III b

    2. Kamila Dołowska- kl. III b

    3. Adrianna Cicha- kl. III b

    4. Anna Banasik- kl. VII a

     Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję,    

    a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

     

    Katarzyna Słoka

  • WYJAZD DO KINA

    WYJAZD DO KINA

    Dnia 27 września  2018 roku, 98 uczniów  klas: VII a, VII b,  VIII a, VIII b,  III a,              III b wraz z nauczycielami : J. Gawrońską, A. Arcab, J. Sobczyńską, A. Dziubą, B. Kosadą, K. Zaborowską, M. Konewką i M. Muszyńskim uczestniczyli we wspólnej wycieczce do kina Helios w Kielcach. 

    Uczestnicy wycieczki oglądali film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

    Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
    W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

    Obsada:

    Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus,                 Jan Wieczorkowski.

    Joanna Gawrońska

  • REGULAMIN OGÓLNY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    REGULAMIN OGÓLNY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    Poniżej przedstawiamy link do Ogólnego regulaminu konkursów przedmiotowych:

    Regulamin ogólny konkursów przedmiotowych

  • INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW w roku szkolnym 2018/2019

    INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW w roku szkolnym 2018/2019

    W zakładce EGZAMINY znajdują się najnowsze informacje o egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty. Zapraszamy do zapoznania się.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU

    ROZPOCZĘCIE ROKU

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.

    DOWOZY Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI PRZESUNIĘTE O 15 MINUT PÓŹNIEJ NIŻ NA CODZIEŃ, MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 8, A BEZPOŚREDNIO PO MSZY OK 9 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 NA HALI SPORTOWEJ.

  • Bezpieczny wypoczynek

    Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

    Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

    Pobierz poradnik.

    Wybierając dla swojego dziecka formę letniego wypoczynku, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. MEN stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

    Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, organizator w zgłoszeniu ma obowiązek podać, m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, warunków sanitarno-higienicznych, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej.
    Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid, zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania. W 2018 r. organizatorów wypoczynku będą wspierać także komendy policji.

    Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl. W ten sposób upewni się, czy wypoczynek jest organizowany również zgodnie z obowiązującymi przepisami.

    W bazie wypoczynku znajdują się wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku. Do tej pory (stan na 14 czerwca 2018 r.) w bazie wypoczynku kuratorzy oświaty zatwierdzili 7 939 zgłoszeń (w kraju 4 633, półkolonie 2 878, za granicą 428), w którym będzie uczestniczyło łącznie 354 996 dzieci i młodzieży (w kraju – wyjazd 231 497, półkolonie 116 546, za granicą 16 985). Łącznie w 2017 r. z wypoczynku skorzystało 1 484 106 dzieci
    i młodzieży.

    Rodzic z bazy wypoczynku uzyska wiele informacji o organizatorze, m.in. jego adres, numer telefonu, e-mail, termin oraz adres lokalizacji wypoczynku. Za pośrednictwem bazy informacje o zgłoszonym wypoczynku są przesyłane także do służb sprawujących nadzór nad wypoczynkiem na danym terenie (kurator oświaty, straż pożarna, sanepid).

    Należy pamiętać, że każdy organizator posiada możliwość wydruku, ze swojego konta w bazie, potwierdzenia o każdym zgłoszonym wypoczynku, które powinien przekazać rodzicom uczestnika.

    W przypadku braku informacji w bazie o tym, czy organizator podejmował próby zgłoszenia wypoczynku oraz o powodach ewentualnej odmowy kuratora oświaty o wpisie danego wypoczynku do publicznej bazy, szczegółowych informacji może udzielić kuratorium oświaty.

    Bezpieczna opieka

    Każdy organizator jest zobowiązany m.in. do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz zatrudnienia wykwalifikowanej kadry sprawującej właściwą opiekę wychowawczą.

    Przypominamy, że kierownikiem wypoczynku może być osoba, która spełnia łącznie poniższe warunki:

    • posiada zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
    • jest pełnoletnia,
    • ma co najmniej średnie wykształcenie (nie dotyczy czynnych instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika, pełniących funkcję kierownika w formach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie),
    • ma zaświadczenie o ukończeniu kursu na kierownika wypoczynku (nie dotyczy osób zajmujących stanowiska kierownicze w szkołach i placówkach oraz instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza),
    • posiada co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczo-wychowawczych uzyskane w okresie ostatnich
    15 lat (nie dotyczy nauczycieli, instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej podharcmistrza).
    Wychowawcą wypoczynku może zostać osoba, która spełnia łącznie poniższe warunki:
    • posiada zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
    • jest pełnoletnia,
    • ma co najmniej średnie wykształcenie (nie dotyczy instruktorów harcerskich w stopniu co najmniej przewodnika, pełniących funkcję wychowawcy w formach wypoczynku prowadzonych przez organizacje harcerskie),
    • ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku (nie dotyczy nauczycieli, osób pracujących z dziećmi w placówkach wsparcia dziennego lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych, instruktorów harcerskich w stopniu, co najmniej przewodnika, trenerów i instruktorów sportu, którzy uzyskali tytuł przed 2013 r.).

    Warto zwrócić uwagę na to, że rodzice mają prawo wymagać od organizatora, z którym wyjeżdża ich dziecko, aby przed wyjazdem przedstawił on warunki pobytu i podpisał umowę. Obowiązkiem organizatora jest również przekazanie rodzicom i opiekunom wszystkich istotnych informacji o wypoczynku i ewentualnych dodatkowych wymaganiach, w tym przedstawienie wydruku potwierdzenia o zgłoszonym danym wypoczynku.

    Rodzic powinien również pamiętać o dokładnym wypełnieniu Karty kwalifikacyjnej uczestnika Wypoczynku, która zawiera niezbędne informacje o dziecku. Kartę trzeba przekazać organizatorowi wypoczynku przed wyjazdem.

    Spakuj dziecku odpowiedni bagaż

    Przed samym wyjazdem bardzo ważne jest odpowiednie skompletowanie bagażu. Istotne jest, aby – w zależności od charakteru wypoczynku – dopasować odpowiednio: plecak, walizkę lub dużą torbę na ramię. Jeżeli kolonie będą w kurorcie, praktyczniejsza okaże się walizka – dziecko nie będzie musiało jej dźwigało. Gdy natomiast dzieci jadą np. pociągiem w góry, a od stacji będzie spory kawałek do przejścia, lepszym rozwiązaniem jest plecak (doskonale sprawdza się także na obozach). Z kolei torba na ramię będzie praktyczna, jeśli kolonie są np. w lesie, a do ośrodka prowadzi piaszczysta droga. Zdarza się bowiem, że w pobliżu nie ma osoby, która pomoże nieść bagaż. Jeżeli jest to wyjazd o charakterze sportowym, wymagany będzie odpowiedni sprzęt (np. rower, rolki, narty). Należy go wybrać, uwzględniając warunki fizyczne i umiejętności dziecka.

    Zachęcamy również wszystkich do pobrania listy rzeczy, jakie powinny się znaleźć w bagażu dziecka. Takie zestawienie publikujemy na stronie www.men.gov.pl.

    „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

    Aby pomóc rodzicom, ale także dzieciom i młodzieży w odpowiednim przygotowaniu się do wakacyjnych wyjazdów, polecamy „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Można w nim znaleźć najważniejsze informacje dla rodziców i opiekunów dotyczące letniego i zimowego wypoczynku. Warto zapoznać się z poradami dotyczącymi m.in.: zasad organizowania oraz nadzorowania wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w podróży, wyboru odpowiedniej oferty i kwalifikacji kadry. Poradnik można znaleźć na www.wypoczynek.men.gov.pl

    Niepokojące sygnały o przebiegu wypoczynku?

    Jeżeli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach, czy warunkach lub sytuacjach, np. na koloniach, należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, straż pożarną lub inne służby interwencyjne.

    Masz pytania?

    Zapraszamy również do odwiedzenia zakładki „Pytania i odpowiedzi” na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl, w której umieszczono odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości dotyczące zasad organizacji i zgłaszania wypoczynku. Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na stronach internetowych kuratoriów oświaty.

    Przydatne serwisy internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi

    • W serwisie www.bezpiecznyautobus.gov.pl,wpisując numer rejestracyjny pojazdu, można otrzymać bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje, ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
    • Warto odwiedzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl, gdzie znajduje się bezpłatna aplikacja iPolak – niezbędnik w podróży. Aplikacja zawiera aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ.
    • Rejestracja podróży zagranicznej przez bezpłatny serwis „Odyseusz” www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały
    o pobycie osoby na terenie danego państwa, a w razie sytuacji kryzysowych mogła udzielić szybkiej i skutecznej pomocy.
    • Zaleca się organizatorom wypoczynku letniego, kierownikom wycieczek, wychowawcom i opiekunom dzieci i młodzieży, aby mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
    • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało informację o bezpiecznym spędzeniu czasu podczas wakacji, m.in. program „Kręci mnie bezpieczeństwo” dostępny na stronie: www.mswia.gov.pl
    • Warto również zapoznać się z poradnikami MSWiA dotyczącymi zagrożeń terrorystycznych czy związanych z klęskami żywiołowymi i złymi warunkami pogodowymi: www.mswia.gov.pl/pl/bezpieczenstwo

    Źródło: www.men.gov.pl

  • Koncert profilaktyczny

    Koncert profilaktyczny

    Koncert profilaktyczny - Jacek Musiatowicz i Syn Michał Musiatowicz. Profilaktyka dotycząca szacunku do drugiego człowieka,  cyberprzemocy, alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

    W środę, 09.05.2018r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum. Program słowno-muzyczny w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała wzbudził duże zainteresowanie uczniów. Szczególnie podobała się gra Michała Musiatowicza na elektrycznej gitarze. Autorzy programu poruszali sprawy dotyczące konsekwencji podejmowanych decyzji przez młodych ludzi, zgubnych skutków uzależnienia od substancji psychoaktywnych, apelowali, aby młodzież w sytuacjach trudnych szukała pomocy u wychowawców, pedagogów i nauczycieli. Mimo powagi przedstawianej tematyki, nie brakowało też humorystycznych akcentów, dzięki którym muzyk jeszcze bardziej zaskarbił sobie naszą młodzież. Szczególnie cenne było przywoływanie swoich własnych doświadczeń. Pan Jacek, mimo tego, że obecnie jest wolny od uzależnienia od narkotyków, nadal mówi
    o sobie: "Jestem narkomanem". Podkreślił, że jeśli ktoś już raz wszedł na drogę uzależnienia, musi ciągle uważać i pracować nad sobą, żeby na tą drogę nie wrócić, a wymaga to ogromnego wysiłku. Często w swoich wypowiedziach odwoływał się do wiary, choć sam przyznał, że był czas, kiedy odwrócił się od Boga. Mówił, że w tym najtrudniejszym dla niego okresie, to właśnie wiara       w Boga i siła modlitwy pomogły mu przetrwać trudne chwile. Sporo mówił również o poczuciu własnej wartości, o angażowaniu się w swoje zainteresowania i pasje, co nadaje prawdziwy sens życiu oraz o wdzięczności w stosunku do swoich rodziców, za wszystko to, co dobrego od nich dostajemy. Finał spotkania z pozoru humorystyczny, zawierał głębszy sens i był zwieńczeniem przedstawionych w programie treści. Jacek zaśpiewał bowiem zabawną bajeczkę o nietoperzu Gacku, który w swoim życiu "cwaniakował" i "cwaniakował" i to "cwaniakowanie" źle się dla niego skończyło.

    Program profilaktyczny został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gowarczowie.

  • Świętokrzyska Liga Szkół Podstawowych w Badmintonie

    Świętokrzyska Liga Szkół Podstawowych w Badmintonie

    Wyniki Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Świętokrzyskiej Lidze Szkół Podstawowych w Badmintonie – rejon Końskie.

    W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły: Barańska Weronika, Dajer Amelia, Juszyńska Wiktoria, Ptaszek Alicja, Gąszcz Natalia, Borkowski Bartosz, Arcab Maciej i Pluta Kacper zajęli I miejsce w powiecie koneckim.

    W kategorii indywidualnej dziewczęta zajęły kolejno:

    I miejsce – Barańska Weronika

    II miejsce – Dajer Amelia

    V miejsce – Juszyńska Wiktoria, Ptaszek Alicja, Gąszcz Natalia.

    W kategorii indywidualnej chłopców:

    IV miejsce – Borkowski Bartosz

    VI miejsce – Arcab Maciej

    VII miejsce – Pluta Kacper

    Gratulujemy wspaniałych wyników !!!

  • XIII Rocznica Śmierci Jana Pawła II

    XIII Rocznica Śmierci Jana Pawła II

    Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi

    w Gowarczowie pięknie uczciła XIII rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II

    24  kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi

    miała miejsce uroczystość nawiązująca do 13 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

    Młodzież pod kierunkiem pani Katarzyny Kulety i ks. Adama Głuszka przygotowała spektakl słowno-muzyczny ,,Św. Jan Paweł II- Papież Nadziei” przypominający życie   i działalność Karola Wojtyły – jego pracę z młodzieżą, poświęcenie i drogę ku świętości.

    Oprawę muzyczną przygotował pan Piotr Zaborowski.

    Na akademii obecni byli: Dyrektorzy Szkoły Podstawowej Pan Jan Chojnacki, Pan Paweł Skowron, Proboszcz ks. Marek Maciążek, Dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Pani Elwira Sibiga, Grono Pedagogiczne, rodzice, młodzież. W ten sposób dziękowaliśmy  za to, że papież-Polak  św. Jan Paweł II nieustannie czuwa duchowo nad polską młodzieżą.

    Adresatami przygotowanej przez nas akademii  w sposób szczególny była młodzież naszego gimnazjum, przed którą szczególnie istnieje potrzeba stawiania wzorców, pozytywnych zachowań i postaw ludzkich godnych naśladowania.

    Akademię poprowadzili uczniowie: Kamila Dołowska oraz Dominik Michałowski, którzy przedstawili  życiorys papieża św.  Jana Pawła II.

    Młodzież  –Patrycja Pszczółka,  JUSZYŃSKI WOJCIECH, KAŁUŻA NATALIA, PALIWODA NORBERT , JAKUB KONEWKA, Bartłomiej  MICHAŁOWSKI, MICHAŁ BEDNAREK, MARTA KAMODA, PIOTR OLSZEWSKI, ADRIANNA CICHA, Aleksandra BRZEZIŃSKA, Alicja Burbeluk  przypomniała  także najpiękniejsze wiersze  związane nierozłącznie z postacią Ojca Świętego.

    W trakcie akademii uczniowie – Wiktoria Dobosz, Alicja Burbeluk, Barbara Bielecka, Marta Śliwińska, Bartłomiej Michałowski, Wiktoria Juszyńska pięknie odśpiewali pieśni. Nie zabrakło ulubionej przez Papieża pieśni oazowej "Barka”.

    Na zakończenie uroczystości  uczniowie Katarzyna Patrzykąt, Karolina Dołowska, Miłosz Chęć zapalili znicz pod popiersiem  Świętego Jana Pawła II  

    i złożyli w ten sposób hołd Ojcu Świętemu.

    O sprzęt zadbali : Kacper Juszyński, Daniel Chmielewski oraz pan Piotr Zaborowski.

    Gościem specjalnym podczas akademii była pani Dominika Wróbel, która wykonała pieśń ,, Życia mała garść”.

    Kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II może być dla każdego okazją do refleksji nad swoim życiem i próbą wcielenia nauk Ojca Świętego do codzienności.

    Cały pontyfikat Papieża Jana Pawła II opierał się na niewzruszonej NADZIEI pokładanej w Bogu objawionym w jego Jednorodzonym Synu  Jezusie Chrystusie i w drugim człowieku. Już w dniu inauguracji pontyfikatu wołał do całego świata „ Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi…Jedynie w Chrystusie człowiek może odzyskać NADZIEJĘ na lepsze dziś i jutro. NADZIEJA pokładana w Bogu i w drugim człowieku przepełniała całą misję Św. Papieża.  Ta NADZIEJA będąca treścią jego papieskiego nauczania i nieustannego pochylania się nad każdym bez wyjątku człowiekiem w sposób szczególny wykluczonym społecznie, zaniedbanym i zagubionym pozwała odzyskiwać nieustannie tą NADZIEJĘ, która zawsze umiera ostatnia. 

    Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas Akademia Papieska pokazała tą bardzo ważną teologalną cnotę w życiu każdego z nas. Będziemy więc pamiętać dzięki osobie naszego Papieża Wielkiego Rodaka w myśl słów Świętego Pawła Apostoła „Teraz więc trwają Wiara, Nadzieja i Miłość…” Oby ta Wiara nieustannie wzrastała, NADZIEJA  nigdy nie gasła , a Miłość cementowała dwie pozostałe prowadząc nas przez całe nasze życie.

     

    Opracowała pani Katarzyna Kuleta oraz ksiądz Adam Głuszek

  • Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedzili młodzież.

    Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedzili młodzież.

    Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich odwiedziła młodzież.

    W dniu 23 kwietnia 2018 r. w naszej odbyło się  spotkanie przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Końskich z młodzieżą. Pani podkom. Sylwia Sobczyńska poruszyła tematykę związaną z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz zjawiskiem cyberprzemocy i tzw. hejtu. Policjantka w trakcie prelekcji poruszyła także tematy z zakresu demoralizacji, przemocy rówieśniczej oraz agresji, którą coraz częściej widać w codziennych zachowaniach młodzieży. Prowadząca tłumaczyła jakie są konsekwencje popełnienia czynu karalnego oraz jakimi „narzędziami prawnymi” dysponuje Sąd wobec sprawcy takiego czynu. Wytłumaczyła także, iż po przekroczeniu 13 roku życia nieletni ponoszą odpowiedzialność przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za popełnione czyny karalne. 
              Głównym celem działań profilaktycznych szkoły było uświadomienie młodzieży wagę problemu, a także  nauczyć ich odpowiedzialności za własne słowa i czyny w szkole i poza nią.


     

    Katarzyna SŁOKA

  • Walentynki w Naszej Szkole!

    Walentynki w Naszej Szkole!

     

    Walentynki w Naszej Szkole!

     

    Samorząd Szkolny zorganizował społeczności  uczniowskiej wiele atrakcji z okazji nadchodzącego Dnia Zakochanych.

    Apel rozpoczął się od tak długo oczekiwanej  przez wszystkich Poczty Walentynkowej.

    Zakochani mieli okazję wyznać miłość swojej sympatii, co ważne można było to zrobić anonimowo.

    Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników  konkursów na:

     

    Miss i Mistera  roku szkolnego 2017/18.

    Tytuł Miss przypadł w tym roku uczennicy klasy VIIA – Wiktorii Juszyńskiej.

    Tytuł Mistera uzyskał uczeń klasy IIIA – Michał Dajer.

     

    GRATULUJEMY!!!!

     

    Ostatnim elementem był konkurs międzyklasowy na najlepiej wykonany utwór o MIŁOŚCI.

    Poniżej znajdują się tytuły utworów wybranych przez poszczególne klasy:

    KLASA VIIA – „Ona czuje  we mnie piniądz”,

    KLASA VIIB – „ Przez twe oczy zielone”, Akcent

    KLASA II A – „ Miłość w Zakopanem”, Sławomir

    KLASA II B – „ Kamień z napisem LOVE”, Enej

    KLASA  IIIA – „ Miłość rośnie wokół nas”,

    KLASA IIIB – „Ballada o pizzy” , SzparUP

     

    Jury w składzie – p. Dyrektor Paweł Skowron, p. pedagog Katarzyna Słoka, p. Barbara Kosada oraz p. Monika Konewka po długich i wyczerpujących obradach  ogłosiło  wyniki:

    I MIEJSCE – KLASA II B

    II MIEJSCE  - KLAS II A i KLASA III A

     

    GRATULUJEMY!!!

    Autor: Alicja Dziuba

  • ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA BADMINTONA

    ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA BADMINTONA

     

     

    ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA BADMINTONA – REJON KOŃSKIE – II RZUT.

    Dnia 05.02.2018r. w Sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr.1 w Końskich, odbył się II rzut Turnieju Świętokrzyskiej  Ligii Badmintona. W turnieju wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z Oddziałami Gimnazjalnymi. W I grupie znaleźli się uczniowie klas IV – VI, zaś w drugiej uczniowie VII klas i gimnazjaliści.  W naszej grupie wiekowej udział wzięło 13 dziewcząt i 10 chłopców  ze szkół powiatu koneckiego z : Rogowa, Końskich (SP.nr.1) , Stąporkowa, Nieświnia i Gowarczowa.

    Mecze toczyły się w kategorii dziewcząt i chłopców.

    Uczniowie naszej szkoły zajęli kolejno miejsca:                                                                                                           Kategoria dziewcząt:

    Barańska Weronika – I miejsce

    Dajer Amelia – II miejsce

    Ptaszek Alicja i Juszyńska Wiktoria – V miejsce

    Gąszcz Natalia – VII miejsce

    Kategoria chłopców:                                                                                                                                    

    Borkowski Bartosz – IV miejsce

    Arcab Maciej – VII miejsce

    Zwycięzcy miejsca I – IV otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    Gratulujemy sukcesów!!!

     

     

     

  • Spotkanie z POLICJĄ

    Spotkanie z POLICJĄ

    Spotkanie rodziców z policjantką nt. szkodliwości zażywania używek przez młodzież.

    W dniu 7 lutego  2018 r. w naszej szkole odbyło się zebranie z rodzicami, na którym pani podkom. Sylwia Sobczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich przybliżyła przybyłym rodzicom tematykę zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, e- papierosów i innych. Funkcjonariuszka omówiła również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd w przypadku odnotowania przejawów demoralizacji wśród młodzieży.

    Zagrożenia dzieci i młodzieży  substancjami psychoaktywnymi jest szczególnie ważnym i niepokojącym zjawiskiem.
     

  • ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU

    ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO EGZAMINU

     

    WYKAZ DODATKOWYCH ZAJĘĆ PRZYGOTOWUJĄCYCH DO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
    W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

    Lp.

     

    Przedmiot

    Dzień tygodnia

     

    Nauczyciel

     

    Poniedziałek

    Wtorek

    Środa

    Czwartek

    Piątek

    1.

    Język polski

    -

    -

    12.30-13.15

    13.20-14.05

    -

    -

    p. Barbara Kosada

    2.

    Język angielski

    -

    -

    12.30-13.15

    13.20-14.05

    -

    -

    p. Alicja Dziuba

    3.

    Język niemiecki

     

    13.20-14.05

    14.10-14.55

    12.30-13.15

    13.20-14.05

     

     

    p. Justyna Wołąkiewicz

    p. Katarzyna Kuleta

    4.

    Chemia

    -

    -

    13.20-14.05

    12.30-13.15

    -

    p. Milena Kuta

    5.

    Biologia

    7.45-8.30

    -

    -

    14.10-14.55

    -

    p. Anna Kaczmarczyk

    6.

    Geografia

    12.30-13.15

    -

    -

    -

    -

    p. Anna Arcab

     

    7.

    Historia

     

    13.20-14.05

    14.10-14.55

     

     

     

    p. Jolanta Sobczyńska

    8.

    Matematyka

    13.20-14.05

    14.10-14.55

     

     

     

     

    p. Monika Konewka

     

     

     

     

     

     

     

  • „NASZA     SZKOŁA     TRZYMA     FORMĘ”     2017/2018

    „NASZA     SZKOŁA     TRZYMA     FORMĘ”     2017/2018
    08.01.2018

    I     MIĘDZYKLASOWY     KONKURS
     „NASZA     SZKOŁA     TRZYMA     FORMĘ”     2017/2018

    W dniu 8 stycznia 2018 roku w ramach programu prozdrowotnego „Trzymaj formę” odbył się
     I Międzyklasowy konkurs „Nasza Szkoła Trzyma Formę”. Udział brali uczniowie klas 7-mych i II- gich gimn.

     Udział uczniów w konkursie polegał na stworzeniu w kilku , 4-5 osobowych grupach-prezentacji złożonych
    z zaprezentowania przez grupę swojego hasła, wykonania plakatów, opracowania menu degustacyjnego: np. 20 mini- kanapeczek lub sałatki, poprowadzenia prelekcji na forum całej klasy połączonej z degustacją prawidłowo zbilansowanych posiłków np. pysznych sałatek owocowych czy warzywnych czy kolorowych kanapek.

                    Uczniowie wszystkich klas doskonale wywiązali się z powierzonych im zadań konkursowych. Hasła były ŚWIETNE !!! :np.”TRZYMAJ FORMĘ PONAD NORMĘ-ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO I KOLOROWO”, „JEDZ OWOCE
     I WARZYWA ZDROWO JEDZ I SIĘ ODŻYWIAJ”,
    „JEDZ CODIZENNIE ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ, BO TO WZMACNIA TWĄ AKTYWNOŚĆ”, „ŻYJ ZDROWO BĘDZIESZ WIELKI”, „ŻYJ ZDROWO BĘDZIE KOLOROWO”, „CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA, JEDZ CODZIENNIE WARZYWA”, „ŻYJ ZDROWO, TRZYMAJ FORMĘ I JEDZ KOLOROWO”, OLEJ MESSENGER’Y OLEJ HAMBURGERY ZJEDZ SE LEPIEJ ANANASY CZTERY”, „CHRUP OWOCE I WARZYWA TO NA ZDROWIE ŚWIETNIE WPŁYWA”, „JEŚLI JABŁKO ZJESZ TO ENERGIĘ ZYSKASZ ZARAZ TEŻ”!!!!!!!.

                    Menu degustacyjne było  PYSZNE!!! I opracowane profesjonalnie jak przez szefów kuchni: np. owocowe sałatki i mini szaszłyki, koreczki, jarzynowe sałatki i piękne zdrowe kanapki i kanapeczki! BYŁO CO POSMAKOWAĆ… a wszystko zdrowe i kolorowe…

    pomysłodawca i opiekun konkursu Anna Kaczmarczyk

     

  • JASEŁKA - FILM

    JASEŁKA - FILM

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

    W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych, którzy wraz z zespołem przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, Elżbiety, Zachariasza, pasterzy, anioła, Heroda, wróżki, służącaj oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W jasełkach wystąpił również arcykapłan, a nawet diabeł. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

    Po występie głos zabrał Pan Wójt oraz Pan  Dyrektor, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

    Aby obejrzeć film z przedstawienia, należy kliknąć tutaj: Jasełka - film

    Zapraszamy do galerii gdzie znajdują się pamiątkowe zdjęcia z tej uroczystości.

    Autor artykułu:  Katarzyna Rachuna

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowarczowie
    ul. Szkolna 52
    26 - 225 Gowarczów
  • 48 672 40 87

Galeria zdjęć