Milena Kuta

7a

.Drodzy uczniowie. Od dziś  w każdy wtorek i piątek będą się ukazywały na moim profilu nowe tematy opracowane dla was. Prócz objaśnień i komentarzy z mojej strony pojawiać się też będzie notatka którą należy przepisać do zeszytu.

Przechodzimy do obliczeń stechiometrycznych. Tak jak wspominałam poświęcamy zawsze na ten temat ok 3 jednostki lekcyjne, także będziemy sobie rozwiązywać te zadanka przez ok półtora tygodnia.  Są to tematy nowe dla was wprowadzające was dopiero w „świat chemii” także będzie to dla nas duże wyzwanie ale razem damy radę.

Po każdej lekcji będę wam zadawała zadanie lub dwa do samodzielnego rozwiązania bardzo proszę o przysyłanie rozwiązań na mesengera, po sprawdzeniu wstawie wam osobną informację na temat każdej pracy domowe(na stronie szkoły)  z odpowiednim komentarzem i wytłumaczeniem tego co zrobiliście źle. Proszę o wysyłanie prac domowych ponieważ nasze nauczanie będzie podlegało ocenianiu.  W trakcienauki będziemy sobie też przeprowadzać sprawdziany i kartkówki.

Temat: Prezentacje multimedialne.

Prezentacja-3_(1).pdf

18.06.2020

Temat: Prezentacje multimedialne.

Wszystkie tematy mamy już zrealizowane, przejdziemy do projektów. Wstawiam wam prezentacje multimedialne przygotowane przez waszych kolegów i koleżanki.

Promieniotworczosc_(3).mp4

TWORCY_PRAW_CHEMICZNYCH.odp

12.06.2020

Temat: Powtórzenie wiadomości z działu.

W ramach powtórzenia proszę o zrobienie zadań ze strony 226.

09.06.2020

Temat: Dysocjacja jonowa zasad.

dysocjacja_jonowa_zasad.docx

05.06.2020

Temat: Sposoby otrzymywania wodorotlenków praktycznie nierozpuszczalnych w wodzie.

wodorotlenki_praktycznie_nierozpuszczalne_w_wodzie..docx

Temat: Wodorotlenek wapnia

wodorotlenek_wapnia.docx

W załączniku przesyłam opracowany temat łącznie z pracą domową. Praca domowa jest obowiązkowa do odesłania. Pozdrawiam

Temat: Wodorotlenek sodu i potasu

wodorotlenek_sodu_i_potasu.docx

26.05.2020

Temat: Wzory i nazwy wodorotlenków.

wzory_i_nazwy_wodorotlenkow.docx

Temat: Elektrolity i nieelektrolity.

Elektrolity_i_nieelektrolity.docx

Temat: Tlenki metali i niemetali

tlenki_metali_i_niemetali(1).docx

Temat: Sprawdzian wiadomości z działu.

Numery parzyste rozwiązują gr A nieparzyste gr B

woda_i_roztwory_wodne.pdf

Temat: Powtórzenie wiadomości z działu.

Witam. Na dziś mamy zaplanowane powtórzenie wiadomości z działu. Powtórzenie będzie podlegało ocenie. Bardzo proszę o rozwiązanie zadań z podręcznika ze strony 194 oraz odesłanie ich do mnie do środy.  W razie jakichkolwiek pytań jestem do waszej dyspozycji.  Na sprawdzian działowy jesteśmy umówieni na piątek na godz. 11.40. Pozdrawiam

Temat : Steżenie procentowe - ćwiczenia

Witam. Dziś kontynuujemy rozwiązywanie zadań ze stężenie procentowego. Na następnej lekcji zrobimy powtórzenie wiadomości z dzału. Natomiast w piątek 15.05 w godzinach naszej lekcji napiszemy sprawdzian działowy.

stezenia_procentowe2(1).docx

05.05.2020

Temat: Steżenie procentowe

stezenia_procentowe(1).docx

Temat: Rozpuszczalność substancji w wodzie.

Rozpuszczalnosc_substancji.docx

Dodatkowo link do e-podrecznika.

Temat: Rodzaje roztworów.

rodzaje_roztworow(1).docx

Zgodnie z umową wstawiam również poprawę sprawdzianu działowego. Grupa A dla nieparzystych nr z dziennika , gr B dla parzystych.

poprawa_(2).pdf

Temat: Właściwości i rola wody w przyrodzie. Woda jako rozpuszczalnik.

Witam serdecznie. Zaczynamy nowy dział. Woda i roztwory wodne.  Temat jak zwykle macie opracowany w pliku, dodatkowo proszę sobie obejżeć animacje dotyczącą cząsteczki wody oraz filmik o właściwościach wody.

woda_jako_rozpuszczalnik.docx

Moi drodzy, jeżeli chodzi o sprawdzian działowy jestem zadowolona.smiley Prawie wszyscy oddali w ustalonym terminie. Oceny są dobre, trafiło się jednak kilka gorszych.  Dla chetnych oraz tych którzy dostali oceny niedostateczne w piatek 26.04 bedzie wstawiona poprawa. Pamiętajcie o zaległej pracy domowej ze stechmiometrii. Za 3 prace domowe tak jak się umawiałam z wami postawię ocenę. Pozdrawiam serdecznie.

Temat; Sprawdzian wiadomości z działu.

POWODZENIA smileyyes

laczenie_sie_atomow_reakcje_test.pdf

test_krystian.pdf

Zgodnie z umową o godz 12.00 zostanie wstawiony sprawdzian. Macie czas na rozwiązanie do 13.30. Grupę wybieracie zgodnie z tabelą.

tabela_test(1).docx

Temat: Powtórzenie wiadomości z działu.

Nie orzymałam od was pracy domowej ze stechiometrii (nieliczni oddali) za 3 prace domowe wystawię oceny.

Dziś zabieramy się za powtórzenie. Proszę zrobić  Sprawdź czy umiesz........., Sprawdź czy wiesz .......... podręcznik

str 158 oraz odesłać do mnie do jutra (powtórzenie bedzie ocenionae na wagę 0,4).

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

03.04.2020

Witam dziś nadal ćwiczymy zadania ze stechiometrii, we wtorek zrobimy powtórzenie a po świętach w  piątek 17.04.2020  napiszecie sprawdzian działowy.  Przypominam o pracach domowych.

Temat Obliczenia stechiometryczne- ćwiczenia

stechiometria_2.docx

31.03.2020

Temat: Obliczenia stechiometryczne

Zgodnie z umową zaczynamy dzisiaj obliczenia stechiometryczne. Poświęcimy na to 2 lekcje. W załącznikach macie krok po kroku wytłumaczone jak takie zadania rozwiązywć. W razie jakichkolwiek pytań propszę pisać na mesengera. Ważne jest aby na początku dobrze to zrozumieć. Powodzenia yes

Przypominam też o sysyematycznym odrabianiu tych "malutkich"smiley prac domowych które wam zadaje.

stechiometria(1).docx

Drodzy uczniowie 7a czekam na resztę prac domowych. Pozdrawiam