Menu

Lorem Ipsum

  • Procedura wydawania duplikatów świadectw szkolnych, legitymacji szkolnych i kart rowerowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie

    Wnioski znajdują się w zakładce Dokumenty szkoły "Procedura wydawania duplikatów"

  • Komunikat w sprawie zmian w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

  • ZARZĄDZENIE NR 12/2020 DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W GOWARCZOWIE z dnia 6 maja 2020 roku

  • ZARZĄDZENIE NR 11/2020 DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W GOWARCZOWIE

  • Drodzy Uczniowie

  • Informacja dla Rodziców.

    W poniedziałek 04 maja 2020r odbędzie się Wywiadówka zdalna. Wychowawcy wyślą kartki z ocenami za pomocą maila lub telefonicznie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

  • Harmonogram egzaminów ósmoklasisty.

    Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

    Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

  • Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach.

    Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość.

  • WAŻNA INFORMACJA

    Informacja dla Rodziców, Uczniów i Nauczycieli.

    Wszystkie daty sprawdzianów i testów umieszczone będą na stronie szkoły w zakładce Sprawdziany/zadania.

    Proszę o systematyczne przeglądanie strony.

  • INFORMACJA

    Na kontach dyrekcji została zamieszczona tabela do wypełnienia przez nauczycieli

  • Szanowni Państwo

  • Wielkanoc

    Zajączka bogatego, 

    Mazurka cudownego, 

    Pisanek kolorowych, 

    Świąt wesołych i zdrowych. 

  • Informacja.

    Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 kwietnia i piątek 10 kwietnia br. szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.

  • WAŻNE OGŁOSZENIE

    Drodzy Rodzice

    Przypominamy, że od dnia 25 marca szkoła realizuje zajęcia dydaktyczno – wychowawcze
    w formie nauczania zdalnego. Oznacza to, że obowiązkiem każdego ucznia jest odrobić codziennie zadania wynikające z tygodniowego planu zajęć, które nauczyciele zamieszczają na swoich kontach na stronie szkoły. Jeśli uczeń z różnych powodów nie może przystąpić do testu/sprawdzianu w zaplanowanym czasie, powinien poinformować wcześniej nauczyciela
    o problemie i razem z nauczycielem ustalają inny termin lub formę sprawdzianu. Prosimy rodziców o dopilnowanie tych obowiązków. W sprawach problemowych prosimy zwracać się do wychowawców. Możliwe są wszelkie uzgodnione formy kontaktu. Nie lekceważmy tego faktu, bowiem realizujemy kolejne tematy z podstawy programowej.

  • Egzamin próbny z języka angielskiego

  • Egzamin próbny z języka niemieckiego

  • Egzamin próbny z języka polskiego

  • Próbne egzaminy

    Warszawa, 26 marca 2020 roku

     

    Próbny egzamin ósmoklasisty
    – informacja MEN i CKE

     

     

    Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

     

    - Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

     

    Arkusze do egzaminu próbnego

     

    Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

    • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
    • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
    • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

     

     

    Zasady oceniania zadań

     

    CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

     

    Poinformowanie uczniów i rodziców

     

    Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

    • w pliku w edytorze tekstów;
    • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
    • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
    • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

     

    Kontakt z nauczycielem

     

    Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

    • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
    • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
    • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

     

    Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

     

    Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów

     

    Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

     

    Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

     

    Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

     

    Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

     

    Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

     

    Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

    • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
    • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
    • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
    • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
    • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
    • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

     

     

    Departament Informacji i Promocji
    Ministerstwo Edukacji Narodowej

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowarczowie
    ul. Szkolna 52
    26 - 225 Gowarczów
  • 48 672 40 87

Galeria zdjęć